Marimekko Oiva, Aarikka Pupu, Aarikka Pupunen
O Finsku

Ystävänpäivä

Zatímco v mnoha zemích se 14. únor slaví jako Valentýn, svátek zamilovaných, v severských zemích, včetně Finska, je tento den svátkem přátelství.

Nemohu mluvit za ostatní severské národy, ovšem za Finy si troufám hrdě prohlásit, že to určitě bude z důvodu emancipace a rovnosti….

Nikdo nám nebude cpát diskriminační svátky…. to ne…. když už firmy utrácí za někdy až nepochopitelné marketingové výplody, ať je to pěkně pro všechny. A co si budeme povídat, kromě drahých dárků je Valentýn i o jídle…. hlavně o čokoládě… a když přijde na cpaní se čokoládou, Finy trumfne jen málokdo.

Protože my máme čokoládovnu Fazer, abyste věděli….

Většina z Vás vědět nebude, a buďte vlastně rádi….. každá naše návštěva Čech se točí hlavně kolem čokolády. Cesta do Čech znamená kufry nacpané tabulkami (standardní velikost čokolády ve Finsku je kolem 200 g!), krabicemi s čoko-bonbóny, jo a sušenky, ty Fazer také umí dokonale…. Příjezd do Čech probíhá tradičně v duchu „Jé, to vás rádi vidíme…. máte čokoládu?“

A tak čokoláda a další dobroty prostě patří všem…. ne jen párům…. ale všem…. všem, které máte rádi, na které myslíte, nebo třeba i jen laskavé sousedce, která se na Vás usmívá, když ji každé ráno míjíte cestou do práce…. všem… totiž až na psy… těm nedávejte ani Fazera…

Takže Hyvää ystävänpäivää! A třeba si dejte trochu té čokolády.

❤❤❤

Marimekko Unikko, Aarikka Pupu, Aarikka Pupunen
Print Friendly, PDF & Email

6 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *