severské Vánoce
Interiéry & design

2020

Došlo mi, že jsem minulý rok řádně neukončila…. jistě, bylo tu pár informací o ostrově, které spadaly do minulého roku, které jsem chtěla sepsat, než se posunu dál…. ale zůstalo mi pár fotografií z Vánoc, které jsem nesdílela, stejně jako komentáře k soutěžnímu článku…

Pokud jste mě ještě nepřestali číst, mockrát děkuji za tu spoustu nádherných komentářů, které jste sdíleli pod adventním článkem. Měla jsem v plánu po skončení soutěže (tak aby se mé komentáře nemíchaly k těm soutěžním) odpovědět každému, ale přiznám se, že spousta komentářů byla tak citlivá, a svým způsobem bolestná, že jsem doposud nenašla odvahu a chuť o daných věcech dále psát.

Děkuji. Děkuji mockrát, že jste se mnou, že čtete… a upřímně, to komentování Vám jde velmi dobře, když je ve hře nějaký kus finského designu, že?

Přiznám se, že jsem si celou soutěž moc užila, i možnost sdílet s někým z Vás kus Finska a věcí, o kterých často píši, a tolik je obhajuji, s nimiž ale většina z Vás nemá zkušenosti.

Jak už jsem psala, rozhodně chystám podobná překvapení i do budoucnosti, aktuálně plánuji jedno jarní překvapení/soutěž, podle mého docela atraktivní, takže pokud máte zájem, určitě sledujte následující příspěvky.

Teď k těm fotografiím z Vánoc…

A protože oficiálně začínám další rok, mám na Vás i pár otázek…

Objevil se komentář k délce článků, totiž že články jsou na blogový příspěvek příliš dlouhé (autorce komentáře moc děkuji za zmínění)…. Přiznám se, že potřeba psát články delší, a třeba i počkat delší dobu, než něco napíši, vychází z mého vlastního vkusu, kdy sama preferuji články obsáhlejší. Současně mě napadá, že je možná špatně pouze fakt, že tento web nazývám blogem, přestože to nejspíš blog doopravdy není. Proto se ptám…. ocenili byste raději blogovou formu psaní, tedy kratší články, častěji publikované, nebo Vám vyhovuje současná forma delších článků?

Jaký styl článků preferujete?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

V případě, že máte nějaké tipy, či otázky, o čem bych měla psát/co Vás zajímá, nebojte se mi napsat (v hlavním menu stránek se nyní nachází kontaktní formulář, pokud nechcete přispívat formou komentářů).

Spousta věcí, mně osobně naprosto jasných, může být pro ostatní nesrozumitelná, stejně jako věci, které jsou pro nás, zde žijící, běžné, mohou být pro druhého „cizí“ a zajímavé. Neostýchejte se mě tedy kontaktovat, ať už s dotazy, výtkami, či tipy pro další psaní…

V každém případě….. do následujícího roku přeji jen to dobré.

Print Friendly, PDF & Email

6 komentářů

 • Tereza

  Ahojky Terezko,

  já bych spíše řekla, častější a stejně obsáhlé. 🙂

  Jak jsem Ti už psala, zajímalo by mě oblékání a klíďo ještě nějaký ten design domácí, látkový a kdyby byl článek opatřen i nějakými zajímavými odkazy :-). Jejej.

  Možná i třeba shrnutí toho, jak se vám žije, už jste docela dost zabydlení, tak by to bylo zajímavé.

  Nooo jen tak dál Terezko!

 • Monika

  Milá Terko,

  i já bych uvítala klidně častější články :-). Pamatuji si ještě dobu, kdy jsem si kupovala časopisy a nedočkavě očekávala další číslo :-). V dnešní době pročítám místo časopisů články na internetu. Mě osobně nejvíc baví jakékoliv články o bydlení (ať už věnované interiéru nebo zahradě), miluju různé nápady na DIY dekorace/nábytek a moc se těším na vaše další zvelebování okolí domu. Určitě je to i tím, že jsem sama v této fázi budování nového bydlení a ráda se nechávám inspirovat.

  Nápad se soutěží se určitě vyplatil (alespoň co se mě týče – mě jsi určitě „rozhýbala“). Ten kousek Finska jsem si užívala celé Vánoce a čokoláda jako bonus potěšila celou rodinu – chutnala výtečně. Takže ještě jednou DÍKY, DÍKY, DÍKY.

  Pravda je, že často nekomentuji, ale nyní mě to opravdu dovedlo k zamyšlení, proč třeba některé blogy přestávají fungovat.

  Mějte krásné dny u vás ve Finsku a těším se na další články (a třeba i soutěž 🙂 ).

  Monika

 • Jana

  Terezko
  moc Vám děkuji za jakoukoli informaci ze země o níž nic nevím. Mě zajímá úplně všechno. Delší článek obvykle přináší i myšlenky nejen fakta a to je velmi zajímavé. Nooo kdyby to mohlo být víc nahusto nezlobila bych se :-)))))), ale je mi jasné, že to vždycky nejde. Tak aspoň tak 🙂
  Přeji vám oběma pevné zdraví abyste mohli všechno co chcete !!! Jana

  • Martina

   Pokud můžu navrhnout, ráda bych si přečetla i o takovém tom obyčejném životě. Jak tam prostě jde život, jací tam žijí lidé. Jaké jsou tam tradice a zvyky…
   Ale klidně i o místní přírodě. Finsko je zajímavé jako takové. Kdysi před lety jsem měla jednu Finku na nehtech. Byla to taková rázná žena, s tváří vystavovanou drsnému prostředí po mnoho let. Ruce měla od práce mozolnaté, a i když jsme si nerozuměly ani slovo, cítila jsem z ní vyrovnanost, pokoru a lásku.
   To jsem ale odbočila od tématu. Každopádně ať budou články krátké nebo dlouhé, přečtu si je ráda.

 • Alena

  Milá Terezko, moc ráda čtu tento blog, objevila jsem ho nedávno a ráda sleduju i fotky na Instagramu. Cokoliv nového bude prima, moc hezky se to čte.

 • Olga

  Vždy se těším na vaše články, jsou inspirující i k zamyšlení. Vlastně to co jsem měla skryto někde v sobě, někdo zveřejní. Taky něco přidá a vysloví.
  Mějte spoustu takových nápadů a plňte si své sny.
  Ola

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *