Hempea
Interiéry & design

HEMPEA

Ve Finsku šitý bytový textil ze 100% evropského konopí.

Rumunské konopí šetrně barvené malými finskými firmami, s láskou šité v uhrančivém finském Laponsku.

HEMPEA je pro mě synonymem udržitelnosti.

HEMPEA je láska k materiálu, produktu, láska k přírodě, a především moje velká radost a pýcha.

Stále ještě mám problém uvěřit, ale se slzami radosti v očích si dovoluji oznámit, že jsem se stala jedním z ambasadorů značky.

Mou lásku k designu už určitě znáte, stejně jako tu k produktu a příběhu stojícím za ním. Dmu se proto pýchou, že jednoho takového příběhu mohu být součástí.

HEMPEA

Finské slovo „hempeä“ znamená „laskavý, jemný“ …. současně „hemp“ je anglický výraz pro konopí.

Konopí je přirozeně organický a ekologický materiál. Kromě toho, že konopná vlákna jsou neuvěřitelně pevná (kdo by neznal konopná lana), rostlina jako taková je velmi odolná. Konopí zvládá chladnější podnebí, nepodléhá škůdcům, není tedy potřeba rostliny nijak zvlášť ošetřovat, či hnojit. K tomu si vystačí s menším množstvím vody než jiné přadné rostliny, a zároveň pozitivně ovlivňuje složení půdy a zabraňuje erozi. Konopí je díky tomu vlastně tím nejvíc ekologickým textilem, který můžeme použít.

Konopný textil, který značka využívá, navíc není při své výrobě nijak chemicky ošetřen, a barven je zdravotně nezávadnými barvivy. Textil v béžové je přirozený odstín konopí, bez úprav či dobarvování.

Za značkou stojí úžasná žena. Marja-Maija.

HEMPEA je odrazem její lásky k čisté přírodě, materiálu, a snahy sdílet kus severské přírody s ostatními, s ohledem na planetu a její zachování pro budoucí generace.

Součástí toho je i minimalizování množství odpadu, snaha využít materiál do posledního zbytku, ať už vlastní produkcí, či sdílením zbytků materiálu s jinými firmami, které je ještě mohou využít.

Dodání je možné po celé Evropě, a za každou provedenou objednávku je vysazen strom.


Roky se kochám a obdivuji spolupráce instagramových účtů se zajímavými firmami. Roky tajně sním o tom, že třeba jednou i já budu svou prací a prezentací pro nějakou značku dost zajímavá. O to větší mám radost, že ve mě vložil důvěru někdo, v koho věřím já. Že, tedy alespoň doufám, mám šanci podpořit práci někoho, s kým sdílím hodnoty a pohled na krásno kolem nás.

RAKKAUDESTA MAAPALLOON. RAKKAUDELLA SINULLE.

Z lásky k planetě. S láskou, pro tebe.

www.hempea.com

🤍🤍🤍

Print Friendly, PDF & Email

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *